четврток, 19. септември 2019. Вести денес: 0
home Хроника

Нападнат со нож и ограбен 16-годишник во Скопје

Нападнат со нож и ограбен 16-годишник во Скопје

 Во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ во Скопје синоќа било донесено 16 годишно момче со расекотини од нож во пределот на грбот, откако претходно, според пријавата во полицијата, било нападнато од пет непознати лица на кејот на Вардар во близина на хотелот „Александар Палас“.

Според пријавата,  нападот се случил синоќа околу 19 часот,  при штопетте непознати лица заканувајќи му се на малолетникот со нож, му одзеле 400 денари, а потоа физички го нападнале по што со ножот му нанеле расекотина во пределот на грбот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.