сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Хроника

Нападнат полицаец за време на полициски час, напаѓачот уапсен

Нападнат полицаец за време на полициски час, напаѓачот уапсен
Uapsen kapetan na arm Goce Simevski za ograbuvanje na komercijalna banka vo skopje

На 23.05.2020 во 20.45 часот на пункт „Стенковец“ во Скопје полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода М.М.(27) од Скопје бидејќи физички нападнал полициски службеници при вршење на службени дејствија.

За настанот е известен јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот против пријавениот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Парламентарни избори 2020