среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 160
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Нападнат охриѓанец кој обезбедувал казино

Нападнат охриѓанец кој обезбедувал казино
илустрација

На 09.05.2022 во 01:30 часот П.К.(41) од Охрид пријавил дека на 08.05.2022 околу 23:40 часот пред казино во Охрид, додека бил на работа како обезбедување, по претходна расправија бил физички нападнат од Л.К. од Охрид.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус