сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 44
home Хроника

Нападнат маж од дебарско, го тепале соседи

Нападнат маж од дебарско, го тепале соседи

На 24.06.2022 во 14:30 часот во Полициска станица Дебар С.М.(32) од с.Могорче, дебарско, пријавил дека на 22.06.2022 околу 22:30 часот во с.Могорче, поради меѓусебно недоразбирање, бил физички нападнат од Е.А. и А.А. од истото село.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус