петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Нападнат малолетник во Скопје, приведени три лица

Нападнат малолетник во Скопје, приведени три лица

На 19.06.2022 во 18:30 часот на ул.„Ангел Димовски“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Н.Т.(23), Љ.Д.(26) и еден малолетник, сите од Скопје затоа што физички нападнале малолетник од Скопје.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус