сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 16
home Хроника

Нападнат и ограбен скопјанец

Нападнат и ограбен скопјанец

На 14.10.2021 во 16:45 часот во СВР Скопје, В.П.(66) од Скопје пријавил дека околу 00:30 часот на подрачје на Центар бил физички нападнат од едно лице, кое заедно со уште едно женско лице му одзеле пари и предмети.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус