среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 194
home Хроника

Нападнат и ограбен кумановец

Нападнат и ограбен кумановец

Кумановец бил нападнат и ограбен од две лица, соопшти денеска СВР Куманово. Утрово, во 05:12 часот во СВР Куманово, вработена на бензинска пумпа на улица „Индустриска“ пријавила дека кај нив има повредено лице.

-Според пријавеното, во близина на бензинската пумпа С.П. бил физички нападнат од две лица, при што му одзеле пари и мобилен телефон-соопшти СВР Куманово.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021