недела, 5. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Нападнат 13-годишник во автобус на ЈСП

Нападнат 13-годишник во автобус на ЈСП

Во Секторот за внатрешни работи Скопје синоќа во 22.20 часот Д.И.(44) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 19,00 часот во автобус на ЈСП број 65 на булевар „Никола Карев“ од страна на две непознати лица физички бил нападнат неговиот 13 годишен син.

Од МВР денеска информираат дека до физичкиот напад дошло кога автобусот закочил и детето се удрило во двете лица кои веднаш почнале вербално да се расправаат со него, а потоа и физички го нападнале.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Парламентарни избори 2020