четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 76
home Хроника

Нападнале полицаец среде Скопје и се дале во бегство

Нападнале полицаец среде Скопје и се дале во бегство

Утринава во 1:40 часот на булевар „Партизански одреди” во Скопје додека полициски службеници вршеле мотопатролна дејност покрај кејот на реката Вардар забележале две машки лица од коишто е побарано да се легитимираат.

Меѓутоа лицата веднаш се дале во бегство и полицискиот службеник успеал да стигне едно лице, но бил физички нападнат од другото лице. Едно 16 годишно лице од Скопје е приведено. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус