четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 213
home Хроника

Нападнал полициски службеник- веднаш бил лишен од слобода

Нападнал полициски службеник-  веднаш бил лишен од слобода

На 12.12.2020 околу 21,00 часот во Скопје на подрачје на Центар од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода У.Ш.(45) од Скопје кој управувал комбе „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки,  бидејќи физички нападнал полициски службеник.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Локални избори 2021