четврток, 5. октомври 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Нападнал полициски службеник, па завршил со лисици на рацете

Нападнал полициски службеник, па завршил со лисици на рацете

На 24.11.2021 околу 01.00 часот во с.Текија, скопско, полициски службеници од Полициското одделение Петровец го лишиле од слобода Б.К.(23) од с.Петровец затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Тој бил приведен во полициска станица. Претходно, Б.К. пријавил дека околу 00.00 часот во с.Дељадровци, скопско, бил физички нападнат од А.Н., Б.Н. и С.Д., а по излегување на местото Б.К. физички го нападнал полицискиот службеник.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.