среда, 2. декември 2020. Вести денес: 214
home Хроника

Нападнал полицајци и завршил во полициската станица Карпош

Нападнал полицајци и завршил во полициската станица Карпош

Синоќа на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје полициски службеници го лишиле од слобода В.К. (23) од Скопје, поради тоа што физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејства.

В.К. бил приведен во Полициската станица Карпош и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус