сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 10
home Хроника

Нападнал полицаец додека го носеле во Бардовци

Нападнал полицаец додека го носеле во Бардовци

Околу 18.20 часот на улицата „Афузпашина“ во Скопје полициски службеник бил физички нападнат од 57-годишниот Ј.Н. од Скопје.

Полицаецот бил нападнат додека давал асистенција на Итна медицинска помош за негово пренесување во психијатриска болница Бардовци.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Коронавирус