среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 8
home Хроника

Нападнал контролор на ЈСП и му го украл пос-терминалот, расчистена кражба во Гази Баба

Нападнал контролор на ЈСП и му го украл пос-терминалот, расчистена кражба во Гази Баба

На 19.08.2021 во полициска станица Гази Баба полициски службеници од ЕВР Гази Баба извршиле разговор со М.К (25) од Скопје, постапувајќи по пријава од 18.08.2021, според која С.И.(33), вработен како контролор во јавно претпријатие, околу 15.30 часот бил физички нападнат од страна на машко лице, при што му бил одземен еден пос-терминал за контрола на билети.

Во присуство на Јавен обвинител од М.К. се одземени предмети и пос-терминал, а по документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава по чл.238 од Кривичниот законик, за „разбојничка кражба

Локални избори 2021