четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 165
home Хроника

Наместо во изолација, тетовец се шетал насекаде – еве каква казна доби откако полицијата не го најде дома

Наместо во изолација, тетовец се шетал насекаде – еве каква казна доби откако полицијата не го најде дома

СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.М.(53) од с.Шемшово, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пренесување заразна болест“.

На 09.08.2021 на пријавениот, од страна на Државниот санитарен и здравствен инспекторат Тетово му било издадено решение за изолација.

Од страна на полициски службеници, при извршена контрола на 16.08.2021, било констатирано дека пријавениот не го почитувал спроведувањето на Решението за изолација.

Коронавирус