среда, 11. мај 2022. Вести денес: 157
home Хроника

Наместо навечер, грабеж извршил сабајле – ограбена обложувалница на Бит Пазар

Наместо навечер, грабеж извршил сабајле – ограбена обложувалница на Бит Пазар

На 26.01.2022 во 09.25 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар, во спортска обложувалница, едно лице со закана од вработената го одзел дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус