петок, 4. декември 2020. Вести денес: 90
home Хроника

Наместо да застане, се обидел да го удри полицаецот со автомобил

Наместо да застане, се обидел да го удри полицаецот со автомобил

На 28.07.2020 во 23:08 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 20:30 часот на ул.„Самоилова“ патничко возило „фолксваген поло“, со скопски регистарски ознаки, не запрело на даден знак од полициски службеник кој вршел службени дејства, туку се обидело да го удри и го напуштило местото.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус