сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 114
home Хроника

Наместо да седи во изолација, таа излегла од дома – кривична за жителка на Беловиште

Наместо да седи во изолација, таа излегла од дома – кривична за жителка на Беловиште

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Н.З.(33) од с.Беловиште, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“.

На 13.07.2021, полициски службеници извршиле контрола и не ја затекнале пријавената во домот и покрај тоа што имала решение за изолација.

Коронавирус