вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 44
home Хроника

Наместо да седи во изолација излегол и го ширел вирусот- еве каква казна заработи тетовец

Наместо да седи во изолација излегол и го ширел вирусот- еве каква казна заработи тетовец

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Ф. (54) од с.Србиново,гостиварско, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „пренесување заразна болест“ .

А.Ф. и покрај тоа што му било издадено  решение од страна на Државен санитарен и здравствен инспекторат од 30.11.2020, не ги почитувал мерките за изолација.

Коронавирус