четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 42
home Хроника

Наместо да седи во домашна изолација, жена од Дебар си одела на работа

Наместо да седи во домашна изолација, жена од Дебар си одела на работа

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Џ.А.(52) од с.Отишани, дебарско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

На 08.01.2021 од полициски службеници од ОВР Дебар Џ.А. била затекната на работно место, а требало во наведеното време да е во домашна изолација по решение издадено од Државен санитарен и здравствен инспекторат.

ЕУРО 2020

Македонија