вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 93
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

Наместо да извади пари од банкомат во Битола го ограбил целиот- еве ги деталите!

Наместо да извади пари од банкомат во Битола го ограбил целиот- еве ги деталите!

На 01.02.2020 околу 04.05 часот во СВР Битола било пријавено дека во банка во близина на Клиничка болница – Битола, на ул.„Партизанска“, едно лице од банкоматот одзело три касети со пари.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Битола. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус