четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Најмалку 3 кумановци убиени кај седиштето на ДУИ во Тетово?

Најмалку 3 кумановци убиени кај седиштето на ДУИ во Тетово?

Сериозен настан се случи пред неколку минути во Мала Речица пред седиштето на ДУИ, информира порталот Shqipmedia од извори на местото на настанот, но не и официјално.

Според информациите на порталот , убиството се случило помеѓу две ривалски групи на ДУИ пред седиштето на ДУИ. Сè уште не е познато кои се жртвите.

Според жителите на Речица, имало големи пукотници кои предизвикале паника и страв кај нив.

Дел од медиумите на албански јазик информираат дека во инцидент во Тетово убиени се најмалку три лица.

-Според сеуште непотврдени информации, инцидент се случил меѓу функционери на ДУИ од Скопје и Куманово, каде што се зборува дека тројца кумановци се убиени, а тројца се ранети, информираат некои медиуми на албански јазик.

Коронавирус