петок, 24. март 2023. Вести денес: 3
home Хроника

На територија на СВР Тетово полицијата за 3 часа казнила 28 возачи

На територија на СВР Тетово полицијата за 3 часа казнила 28 возачи

Денеска (29.11.2021) од 7 до 10 часот, на подрачјето на СВР Тетово спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи што управуваат возило со брзина поголема од дозволената, во рамките на која биле санкционирани 28 прекршоци, односно пречекорувања на максимално дозволената брзина (ТЕ-17 и ГВ-11).Најголемиот број од пречекорувањата (17) биле направени од возила кои превезуваат патници или товар (ТЕ-8 и ГВ-9).

На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

loading...