вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 87
home Хроника

На територија на Куманово за пребрзо возење, казнети 84 лица

На територија на Куманово за пребрзо возење, казнети 84 лица

Денеска (27.06.) во периодот од 09 до 14 часот на подрачјето на СВР Куманово спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 84 возачи. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Коронавирус