сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 34
home Хроника

На Табановце уапсен скопјанец што бил на стоп-листата за издржување казна затвор

На Табановце уапсен скопјанец што бил на стоп-листата за издржување казна затвор

На 25.09.2020 во 06.30 часот на Граничен премин Табановце, полициски службеници го лишиле од слобода Џ.Ф.(32) од Скопје, затоа што при контрола било констатирано дека се наоѓа на стоп-листата за издржување казна затвор, за сторено кривично дело по член 202 став 1 од Кривичниот законик.

Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Коронавирус