четврток, 22. август 2019. Вести денес: 100
home Хроника

На Табановце приведен албански државјанин со фалсификуван пасош

На Табановце приведен албански државјанин со фалсификуван пасош

Албански државјанин со фалсификувана патна исправа е лишен од слобода на Табановце при обид да излезе од Македонија.

Како што соопшти МВР, На 09.02.2019 година во 09.15 часот на граничниот премин Табановце, за излез од Македонија, по извршена пасошка контрола на З.К. (25) од Албанија констатирано е дека патната исправа е фалсификувана.

Лицето било лишено од слобода и предадено на полициски службеници од СВР-Куманово за понатамошна постапка.