вторник, 29. септември 2020. Вести денес: 89
home Хроника

На скопскиот аеродром приведен Косовец, користел фалсификувана норвешка шенген виза

На скопскиот аеродром приведен Косовец, користел фалсификувана норвешка шенген виза

На 03.01.2020 во 12.00 часот на влез во Р.Македонија, на Граничниот премин Meѓународен аеродром Скопје, при извршена пасошка контрола и проверка во оперативна евиденција на А.Б.(40) од Косово, било констатирано дека од граничните шведски власти му бил одбиен влезот и бил вратен назад во Р.Македонија, поради тоа што користел фалсификувана норвешка шенген виза за влез во ЕУ.

Тој бил приведен во полициска станица за понатамошна постапка.

Коронавирус