недела, 2. април 2023. Вести денес: 23
home Хроника

На скопјанец му ги нашле саксиите со марихуана, ќе се гони кривично

На скопјанец му ги нашле саксиите со марихуана, ќе се гони кривично

Секторот за внатрешни работи Скопје до Основно јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против И.Б.(36) од Скопје поради основано сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“, предвидено и казниво по член 215 од Кривичниот законик на РМ.

При извршен претрес во домот на пријавениот пронајден е хашиш-смола и саксии со марихуана.