среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 183
home Хроника

На сила и` ја грабнал чантата: Скопјанка ограбена во центарот на градот

На сила и` ја грабнал чантата: Скопјанка ограбена во центарот на градот

Во текот на вчерашниот ден, Л.Н. (53) од Скопје пријавила дека на ул.„Филип Втори Македонски“, општина Центар, непознат сторител со употреба на сила и одзел чанта во која имало пари и картички.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021