недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

На Русин кој возел камион низ Македонија полицијата му измери 2,44 промили алкохол   

На Русин кој возел камион низ Македонија полицијата му измери 2,44 промили алкохол   

Вечерва (02.12.2020) околу 17:45 часот полициски службеници од мобилната сообраќајна единица на МВР на патот Прилеп-Кавадарци го приведоа Е.В.Б (49) од Русија, кој управувал товарно моторно возило “волво” со руски регистерски таблички под дејство на алкохол.

Приведениот по брза постапка ќе биде изведен пред надлежен судија.

Коронавирус