петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 7
home Хроника

На плоштад „Македонија“ физички нападнато малолетно дете

На плоштад „Македонија“ физички нападнато малолетно дете

Во Полициската станица Центар, М.А.М. (38) од Скопје, вчера во 21.40 часот пријавила дека истиот ден околу 18.20 часот на плоштад „Македонија“ нејзиниот 13 – годишен син, кој бил со своите брат и сестра, бил физички нападнат од две непознати лица.

Се работи на расчистување на случајот.

Локални избори 2021