петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 141
home Хроника

На Партизанска се судриле со автомобили, па физички се пресметале двајца скопјани

На Партизанска се судриле со автомобили, па физички се пресметале двајца скопјани

На 01.11.2019 во 23.20 часот било пријавено дека на булеварот „Партизански одреди“ пред спортска обложувалница по претходна меѓусебна расправија околу сообраќајна незгода бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу С.В.(40) и М.Ш.(29), двајцата од Скопје.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по чл.6 и чл.11 од ЗППЈРМ, информираат од МВР.

Коронавирус