четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 102
home Хроника

На Ќафасан уапсен Албанец кој се барал со меѓународна потерница на Интерпол

На Ќафасан уапсен Албанец кој се барал со меѓународна потерница на Интерпол

Вчера во 17:20 часот на Граничниот премин Ќафасан на влез во Р.С.Македонија, бил лишен од слобода M.A.(59) од Р.Албанија затоа што се барал по распишана меѓународна потерница на Интерпол-Р.Турција.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка.

Коронавирус