петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 193
home Хроника

На иста улица во Ченто двајца граѓани каснати од кучиња скитници

На иста улица во Ченто двајца граѓани каснати од кучиња скитници

На 13.06.2020 во 08.00 часот во Полициската станица Гази Баба, Е.Р.(36) од Скопје пријавила дека на ул.„Јужноморавски бригади“ била касната од куче скитник.

На 13.06.2020 во 20.30 часот во Полициската станица Гази Баба, С.А.(24) од Скопје пријавил дека на ул.„Јужноморавски бригади“ бил каснат од куче скитник.

Локални избори 2021