петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

На Бит Пазар работел угостителски објект по 21 часот: Кога влегла полицијата внатре имала што да види- сите завршиле во станица!

На Бит Пазар работел угостителски објект по 21 часот: Кога влегла полицијата внатре имала што да види- сите завршиле во станица!

На 05.03.2021 во временскиот период од 21.30 до 23.20 часот од полициски службеници од СВР Скопје во содејство со инспектори од Државен пазарен инспекторат е извршена контрола во угостителски објект на подрачјето на Бит Пазар при што било констатирано дека објектот работел, односно не се придржувал до пропишаното работно време и во него биле затекнати 22 лица, од кои еден малолетник, кои се лишени од слобода.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена пријава по член 206 од Кривичниот законик – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“

Коронавирус