петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 201
home Хроника

На базен во Куманово фатен со дрога

На базен во Куманово фатен со дрога

СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.С. (37) од Куманово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 22.08.2020 околу 00,30 часот, на градски базен во Куманово, од полициски службеници од СВР Куманово при извршен преглед кај М.С. биле пронајдени и одземени кокаин и хероин.

Локални избори 2021