сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 77
home Хроника

МВР за трагедијата во Кисела Вода: Момчето играло фудбал, му се слошило, паднало и починало

МВР за трагедијата во Кисела Вода: Момчето играло фудбал, му се слошило, паднало и починало

На 06.06.2018 година околу 19,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, на игралиштето во населбата „11-ти Октомври“, додека Д.К.(24) од Скопје играл фудбал, му се слошило, по што паднал на игралиштето и починал.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош била констатирана смрт.

Со согласност на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството за погреб.

Коронавирус