сабота, 24. јули 2021. Вести денес: 0
home Хроника

МВР: Вчера регистриран 251 прекршок за неносење заштитна маска

МВР: Вчера регистриран 251 прекршок за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (11/12.07.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 251 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Коронавирус