понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 121
home Хроника

МВР со нови детали за тешката сообраќајка во струмичко, повредени четири лица

МВР со нови детали за тешката сообраќајка во струмичко, повредени четири лица

Министерството за внатрешни работи денеска информира дека четири лица, од кои три потешко, се повредени во сообраќајната несреќа која вчера во 13.50 часот се случи на магистралниот пат Струмица-с.Дабиле, пред место викано „Сачевска крстосница“.

Во несреќата учествувале два автомобили со струмички таблички, „Опел астра“ управувана од К.М.(73) од Струмица и „Пежо“ управувано од Т.И.(44) од с.Сушица.

-Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобиле Т.И. и сопатниците од истото возило, Б.И. и С.И., а со телесни повреди се здобил К.М., констатирани во Медицинскиот центар во Струмица, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.

Коронавирус