среда, 8. декември 2021. Вести денес: 66
home Хроника

МВР со детали за запалениот автобус со ученици на Стража

МВР со детали за запалениот автобус со ученици на Стража

Автобус со скопски регистерски таблици кој утринава се движел кон Охрид, а управуван од К.М.(51) од Скопје се запалил околу 9:20 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево.

Од полицијата информираат дека свтобусот се запалил во пределот на моторот, по што запрел и од него излегле сите патници.

Пожарот бил локализиран од Бригадата за противпожарна заштита, нема повредени. Бил извршен увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот.

 

Коронавирус