среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

МВР со детали за вчерашниот пожар во ноќниот клуб „Станица 26“ во центарот на Скопје

МВР со детали за вчерашниот пожар во ноќниот клуб „Станица 26“ во центарот на Скопје

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во Скопје на ул.„Јордан Мијалков“  во угостителски објект “Клуб станица 26“, настанал пожар, при што изгорена е внатрешноста на објектот и делумно е оштетен покривот, информираат од МВР.

И. Е., кој бил ангажиран да изврши ситни поправки на покривот, се здобил со мали изгореници и отишол во Ургентен центар-Скопје, каде му се констатирани телесни повреди, по што е пуштен на домашно лекување.

Пожарот целосно е изгаснат од екипа од БППЗ во 15.50 часот.  Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус