вторник, 21. март 2023. Вести денес: 94
home Хроника

МВР со детали за вчерашниот пожар во Градски парк

МВР со детали за вчерашниот пожар во Градски парк

На 26.10.2021 во 16.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Јордан Хаџиконстантинов Џинот“ настанал пожар во бараките на поранешен суд за прекршоци.

Повредени лица нема, а од страна на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат. Се врши увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...