четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 55
home Хроника

МВР со детали за вчерашниот пожар во центарот на Скопје

МВР со детали за вчерашниот пожар во центарот на Скопје

На 21.09.2021 околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа.

Од екипи на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Локални избори 2021