сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 44
home Хроника

МВР со детали за трагедијата во Велес: Човечки труп извлечен од Вардар, телото на обдукција

МВР со детали за трагедијата во Велес: Човечки труп извлечен од Вардар, телото на обдукција

Вчера во 11.50 часот било пријавено дека во Велес, во водите на реката Вардар, во близина на Нов мост, бил пронајден човечки труп, кој бил извлечен од реката.

Извршен бил увид на местото од страна на увидна екипа од СВР Велес.

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на Институтот за судска медицина за обдукција.

Коронавирус