недела, 12. јули 2020. Вести денес: 142
МЕГА БОМБА

Нуклеарна бoмба: Заев зема рeкет од 6 милиони евра! (АУДИО)

home Хроника

МВР со детали за трагедијата во која загинаа две деца

МВР со детали за трагедијата во која загинаа две деца

На 29.06.2020 во 15.15 часот било пријавено дека 15-годишник од с.Добрејци и 14- годишник од с.Пиперево со трактор „ИМТ 539“, кој го управувал 14 годишникот, се упатиле кон место викано „Таре“ на реката Струмица за да ловат риби, информираат од МВР.

Според информациите од полицијата во еден момент, тракторот се превртел и паднал во реката, а малолетниците се удавиле.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.

Парламентарни избори 2020