понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 141
home Хроника

МВР со детали за трагедијата во Гостивар

МВР со детали за трагедијата во Гостивар

Околу 19,15 часот вчера било пријавено дека во Гостивар, 17 годишнa девојка од село Здуње, гостиварско, бегајќи од кучиња-скитници, паднала во водите на реката Вардар во близина на мостот.

Веднаш по добивањето на пријавата, преземени се мерки за пронaоаѓање.

Во 22,30 часот девојката е пронајдена почината во близина на мостот во село Балиндол, гостиварско.

Извршен е увид и по наредба на јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

loading...