сабота, 6. март 2021. Вести денес: 0
home Хроника

МВР со детали за трагедијата која утрово ја потресе Македонија

МВР со детали за трагедијата која утрово ја потресе Македонија

Утрово околу 06,25 часот во СВР Штип било пријавено дека во село Грдовци, кочанско настанал пожар во куќата сопственост на А.J.(48).

Откако интервенирала противпожарна екипа, В.Ј.(71) била извадена од куќата и пренесена во Медицински центар – Кочани за укажување лекарска помош, додека кај А.Ј. од екипа на итна медицинска помош била констатирана смрт.

Извршен е увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус