вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 62
home Хроника

МВР со детали за тешката сообраќајка кај Соборна

МВР со детали за тешката сообраќајка кај Соборна

Четири лица од кои едно потешко се повредени во вчерашната сообраќајна несреќа која се случи на крстосницата од булеварот „Партизански одреди“ и булеварот „Св. Климент Охридски“.

Во несреќата учествувале  „БМВ“ со скопски регистерски таблици управувано од Б.Т.(29) од Скопје и  „Мерцедес“ со скопски регистерски таблици управувано од К.И. (65) од Скопје, при што настрадал и пешакот Д.Б. (65), кој се здобил со тешки телесни повреди. Д.Б.(65) од  с. Волково- скопско бил пренесен и задржан во Комплексот клиники “Мајка Тереза“, информираат од полицијата.

Со телесни повреди се здобиле Б.Т. и двајца сопатници од двете возила Д.В.(40) и В.И.(56).

Извршен бил увид на местото на настанот во присуство на Јавен обвинител. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Коронавирус