вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хроника

МВР со детали за тепачката пред стара Градска

МВР со детали за тепачката пред стара Градска

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека вчера во 21.00 часот Б.К.(27) од Скопје пријавил дека околу 19.00 часот на ул.„11 Октомври“, пред Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, бил физички нападнат од Џ.Б.(24) од Скопје.

-Според пријавеното, на нападот му претходела расправија поради претходно случена сообраќајна незгода во Шуто Оризари, во која бил повреден малолетник, информираат од МВР.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.