вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 186
home Хроника

МВР со детали за тепачката на кошаркарски натпревар

МВР со детали за тепачката на кошаркарски натпревар

Вчера на одигрување на кошаркарски натпревар во спортската сала во ОУ „7 март“ во Скопје, пријавено е дека бил физички нападнат играчот на гостинската екипа ФМП – Скопје Д.Н. (24) од страна на играч од противничката екипа, по што се вклучиле и други лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Локални избори 2021